Gyvūnų teisės

Laikai keičiasi, o kartu tobulėja ir įstatymai. Tai labai akivaizdžiai parodo ir dabartinis požiūris į gyvūnus. Jei anuomet buvo priimta manyti, kad gyvūnai neturėtų turėti jokių teisių, tai šiandien situacija yra visiškai pasikeitusi. Akivaizdu, kad į gerąją pusę. Dabar gyvūnų teisės yra labai aršiai ginamos. Tai rodo, kad žmonės tapo sąmoningesni ir rūpinasi ne tik savimi, bet ir už save silpnesniais. Kita vertus, pastaruoju metu vis dažniau girdima ir įvairių incidentų, kuomet yra pažeidžiamos gyvūnų teisės. Tai taip pat parodo ir kitą medalio pusę. Visuomet buvo, yra ir bus žmonių, kurie nemėgsta gyvūnų ir jiems jaučia didelę neapykantą, galiausiai savo pyktį išliedami ant už save silpnesnių būtybių. Tačiau nei gyva būtinė nenusipelno blogo elgesio. Todėl natūralu, kad mes privalome ginti gyvūnų teises ir stengtis jais kaip įmanoma geriau pasirūpinti.

Žinoma, negalima sakyti, kad mūsų visuomenė yra visiškai sąmoninga ir elgiasi nepriekaištingai (kai kalbama apie gyvūnų teises). Vis dar galima matyti ir visiškai priešingas situacijas, kuomet žmonės viešoje erdvėje matydami skriaudžiamus gyvūnus, nesiima jokių priemonių, kad tam užkirstų kelią. Tokį savo neveiksnumą žmonės pateisina nenorėjimu kištis ne į savo reikalus ir stengdamiesi išvengti papildomų problemų. Tačiau akivaizdu, kad tai yra bėgimas nuo paties savęs. Jei žmogus, kuris mato kitą žmogų smurtaujant prieš niekuo nekaltą gyvūną, nesiima jokių priemonių, jis pažeidžia bet kokius moralės principus. Tokiu atveju žmogus turėtų pagalvoti, kaip jaustųsi, jei jis būtų skriaudžiamo gyvūno vietoje ir aplink esantys žmonės nesiimti jokių veiksmų jam padėti.

Kaip bebūtų, kiekvienas žmogus yra labai skirtingas, todėl visiškai suprantama, kad nepaisant to, kokie bebūtų įstatymai, visuomet atsiras tų, kurie nebus linkę ginti gyvūnų ir jais tinkamai rūpintis. Todėl svarbiausia yra pradėti nuo savęs. Jei jūs parodysite tinkamą pavyzdį kitiems ir visuomet ginsite gyvūnų teises, tuomet laikui bėgant teigiama linkme turėtų pasikeisti ir jus supanti aplinka, perimdama jūsų taikomą praktiką.