Šunų maistas

Ką tik įsigijote savo pirmąjį šunį? Visuomet svajojote apie tokį augintinį ir pagaliau jūsų svajonė išsipildė? Nors akivaizdu, kad šią akimirką galite jaustis lyg devintame danguje ir džiūgauti iš laimės, mėgaudamiesi kiekviena su savo naujuoju augintiniu praleista akimirka, nepamirškite, kad įsigijus šunį kartu prisiimate ir labai didelę atsakomybę. Tai reiškia, kad jei jūs pradėjote auginti šunį, jam turėtumėte skirti ne ką mažiau dėmesio, pastangų ir laiko, kaip ir bet kuriam kitam savo artimajam. Be to, neretai dėmesio šuniui reikia skirti ir dar daugiau nei žmogui. Todėl jei auginate šunį, nepamirškite kelių patarimų.

  • Šunų maistas. Labai svarbu, kad jūsų šuo kasdien vartotų tik sveiką ir subalansuotą šunų maistą, kuris būtų pritaikytas jo veislei ir amžiui. Nemanykite, kad jums pakaks įsigyti patį pigiausią šunų maistą, neatsižvelgiant į tai, kam jis yra skirtas. Dabartinėje rinkoje yra labai daug skirtingų šunų maisto rūšių ir gamintojų, todėl skirkite pakankamai laiko ir išsirinkite tai, kas tiktų jūsų augintiniui. Jei neturite reikalingos patirties, visada galite kreiptis į veterinarus ar šunų maistu prekiaujančius specialistus.
  • Tinkama dresūra. Jei nedresuosite savo augintinio, tuomet neilgai trukus galite suprasti, kad jis yra nesuvaldomas. Nepaisant to, kad jūs save galite vadinti labai gerais ir mylinčiais savo augintinį, tai tikrai niekaip nėra susiję su dresūros vengimu. Kiekvienas šuo turi ir privalo būti dresuotas, atsižvelgiant į visas pagrindines šunų dresūros taisykles. Tokiu atveju šuo būna paklusnus ir lengviau suvaldomas. Jis ima klausyti konkrečių savo šeimininko komandų.
  • Profilaktinė sveikatos priežiūra. Jūsų šuo veterinarijos klinikoje turėtų apsilankyti ne tik tuomet, kai pradeda negaluoti. Veterinarams jį aprodyti turėtumėte ir profilaktiškai, siekdami užkirsti kelią bet kokiems sveikatos sutrikimams, kurie pablogintų jo gyvenimo kokybę ir bendrą būklę.
  • Vitaminų vartojimas. Kaip ir žmogus, taip ir šuo turėtų vartoti įvairius vitaminus, kurie reikalingomis medžiagomis papildytų jo kasdienę mitybą.
  • Fizinis aktyvumas. Nepamirškite, kad jūsų šuo turi pakankamai judėti. Todėl pasistenkite kasdien lauke praleisti bent keletą valandų.