Naminiai gyvūnai

Nemaža dalis žmonių šiomis dienomis savo namuose augina ne vieną augintinį. Žinoma, populiariausi iš jų visais laikais buvo šunys ir katės. Todėl jei ir jūs ką tik įsigijote keletą naminių gyvūnų, turėtumėte pagalvoti apie jų priežiūrą, mitybą, fizinį aktyvumą, profilaktinę sveikatos priežiūrą ir kt. Naminiai gyvūnai turi būti prižiūrimi ne ką mažiau nei žmonės, todėl atsižvelkite į keletą svarbių detalių.

  • Pirmiausia turite išsiaiškinti, kokiu maistu reikėtų maitinti savo naujuosius augintinius. Nepamirškite, kad skirtingo amžiaus šunims ir katėms yra pritaikytas skirtingas maistas. Tikrai neturėtumėte ieškoti „universalaus“ maisto, kuris, kaip teigiama, yra skirtas visiems šunims ar katėms. Jei jums rūpi jūsų naminių gyvūnų sveikata ir gerovė, negalite į maisto pasirinkimą žvelgti atsainiai. Taigi, kaip jau supratote, turite pasirinkti kokybišką ir pilnavertį maistą, kurio pagalba jūsų augintiniai kasdien gautų visą reikiamą vitaminų ir mineralų kiekį. Žinoma, kartu galite pasidomėti ir kokius vitaminus jiems reikėtų papildomai duoti. Šiuos klausimus turėtumėte išsiaiškinti kartu su veterinaru.
  • Jūsų augintiniai turėtų reguliariai apsilankyti pas veterinarą. Kaip jau supratote, veterinaras gali padėti užkirsti kelią įvairiems rimtiems sveikatos sutrikimams. Negalvokite, kad savo augintinį pas veterinarą turėtumėte nuvežti tik tuomet, jei jis negaluoja ar tik tuomet, kai jį reikia paskiepyti. Jei jo sveikatos būklė bus įvertinama reguliariai ir profilaktiškai, galite būti tikri, kad galėsite lengviau užkirsti kelią didelėms sveikatos problemoms, tokiu būdu prailginant savo augintinių gyvenimo trukmę.
  • Naminiams gyvūnams reikia skirti daug laiko ir dėmesio. Nepakanka pasirūpinti, kad jūsų augintinis būtų tinkamai pamaitintas ir du kartus išvestas pasivaikščioti gryname ore. Jūs turite jam skirti pakankamai dėmesio. Kiekvienas naminis gyvūnas jaučia rūpestį ir meilę. Jis lygiai taip pat jaučia ir neigiamas emocijas, todėl jei norite, kad naminiai gyvūnai, kuriuos auginsite, visuomet jaustųsi gerai ir gyventų pilnavertį gyvenimą, turėtumėte didelę dalį savo laiko skirti būtent jiems. Tuomet nėra ko abejoti, kad jūsų gyvūnai jums atsilygintų tuo pačiu.